Profil společnosti

Profil společnosti

Historie společnosti

Společnost Quentin funguje od roku 1998. Za tu dobu se vyprofilovala jako významný distributor a fundovaný poskytovatel technického a programového vybavení pro DTP a předtiskovou přípravu. Od přímého vstupu společnosti Apple na český trh je také významným prémiovým prodejcem této značky. Pravidelně dosahuje obchodního obratu přes 200 milionů Kč, a patří tak mezi největší specializované distributory s přidanou hodnotou.

Zaměření společnosti

A. Distribuce počítačů a jejich příslušenství

Quentin je autorizovaným prémiovým partnerem společnosti Apple. Svým zákazníkům nabízíme solidní servis, dobrou skladovou dostupnost zboží a vysoce kvalifikovaný personál. Macům rozumíme, "nešoupeme" krabice.

Nabízíme plný sortiment příslušenství certifikovaného pro počítače Apple. V široké nabídce společnosti Quentin lze nalézt značky jako Macally, Keyspan, Belkin, TwelveSouth, Cygnett, Spigen, Griffin, Crumpler a mnoha dalších či audio společností JBL, Beats, Bose, Braven a další.

Quentin je, mimo jiné, distributorem společnosti Pantone, či významným dodavatelem profesionálních grafických monitorů EIZO. Zákazníkům, kteří mají zájem o kalibrované barevné výstupy, dodává Quentin profesionální tiskárny Epson, Canon a Hewlett-Packard. Kreativní grafik si v nabídce Quentinu vybere i z nabídky dalších pro něj nezbytných produktů značek Microtek (skenery), Just Normlicht (normované osvětlení) či XRite (kalibrační sondy a spektrofotometry). Pokud plánujete nákup grafického tabletu značky Wacom, měli byste o nás vědět, že jsme součástí programu Partner Plus.

Významnou součástí komplexní nabídky produktů, které Quentin svým zákazníkům dodává, je i široká nabídka profesionálních materiálů pro tisk. Na český a slovenský trh dovážíme materiály společnosti Tecco. V našem sortimentu jsou inkousty a tonery Epson, Canon a Hewlett-Packard.

Svou nabídku neustále obměňuje a doplňuje podle aktuálního vývoje v oblasti grafické a informační technologie.

B. Distribuce programového vybavení

V naší nabídce je zejména programové vybavení pro DTP a grafiku, ale také kancelářský software a počítačové utility.

Quentin je především výhradním distributorem nejrozšířenějšího publikačního softwaru, programu QuarkXPress. V Quentinu zákazník sežene prakticky libovolný doplněk (extension) pro QuarkXPress, který obohatí jeho práci o nové kreativní možnosti a zefektivní výrobní postupy (korektory, dělení v mnoha jazycích, převody dokumentů, vyřazování, preflight a další).

Quentin je oficiálním partnerem společnosti Adobe v ČR s nejvyšším statusem "Gold Reseller". Součástí nabídky je samozřejmě také široká škála písem, například společnosti Berthold, Střešovické písmolijny a dalších významných výrobců (URW, Linotype). Písmům jsme rozuměli už v době, kdy to s nimi nebylo lehké.

Quentin je také distributorem softwaru pro profesionální kalibraci barevných výstupů a digitální certifikovaný nátisk společnosti EFI. Distribujeme v ČR také řešení firmy Alwan.

V našem sortimentu naleznete i produkty společností Canto, Extensis, Parallels, VMware nebo Smith Micro a další.

C. DTPobchod.cz

Quentin, spol. s r. o. provozuje elektronický obchod DTPobchod.cz. Náš e-shop využívá na 100% naše zaměření. Grafik a kreativec by u nás měl najít vše potřebné pro svou práci.

D. Qstore.cz

Provozujeme také e-shop Qstore.cz, který se zaměřuje na sortiment Apple produktů a vhodných doplňků. Proškolený personál je vždy připraven pomoci a poradit.

E. Společnost Quentin je

 • Full Service Distributor společnosti Quark pro ČR a SR
 • Distributor společnosti Pantone a XRite pro ČR
 • Distributor společnosti EFI pro ČR a SR včetně certifikace FOGRA
 • Distributor materiálů Tecco pro ČR a SR
 • Distributor společnosti Alwan pro ČR
 • Distributor písem Berthold a URW pro ČR
 • Distributor normovaného osvětlení Just Normlicht pro ČR a SR
 • Distributor hardwarových doplňků nejen pro počítače Apple firem Sonnet Technologies, Elgato, Macally pro ČR
 • Distributor skenovacího software společnosti LaserSoft pro ČR
 • Apple Authorised Reseller a provozovatel prodejen Qstore - Apple Premium Reseller
 • Adobe Gold Reseller
 • Grafický PROfocus partner EPSON
 • Grafický partner CANON
 • HP DesignJet Elite Club
 • Wacom Partner Plus
 • Oki Silver Partner
 • Gold partner Corel

F. Ekologie

Naše společnost má uzavřenou smlouvu o sdruženém plnění za obaly do systému EKO-KOM a ekologickém zpracování elektroodpadu se systémem REMA.


Ke stažení:

Výpis z obchodního rejstříku:
strana 1 strana 2

Osvědčení o registraci:

Strana 1


Certifikace
Apple Authorised Reseller - Quentin

Quark Recognized Full Service Distributor
Quentin: Adobe Value Added Reseller
Corel GOLD Partner
Wacom Partner Plus
xsilva certifikaceEPSON PROfocus authorised dealer
Oki Silver Partner
HP Designjet Elite Club
efi distributor

fogra cert
Jsme zelená firma