Historie
X-Rite Pantone: Dny otevřených dveří
Pražačka office, Praha
Firma X-Rite Pantone ve spolupráci s partnery pořádá "Dny otevřených dveří". Na jednom místě uvidíte celé portfolio přístrojů a software X-Rite Pantone a další nástroje pro kontrolu, měření a recepturování barev od spolupracujících firem (Printflow, Lettero, IGT).
Pozvání přijali tuzemští i zahraniční odborníci, kteří byli plně k dispozici. Měřili jsme vaše vzorky a poradili s výběrem vhodného řešení. Ukázali jsme vám, jak jednoduché je dosáhnout barevné shody v tisku, máte-li k tomu ty správné nástroje.
5.10.2017
Seminář "Vše, co jste chtěli vědět o referenci Fogra51, ale báli jste se zeptat."
21.3.2017
Nová tisková reference Fogra51 si nastoupila cestu do tiskáren a ke grafikům. Co vše s ní souvisí, jak na ni optimálně přejít, Jak kalibrovat tiskový stroj, digitální nátisk či monitor?
Seminář je určen nejenom ofsetovým tiskárnám, ale zejména grafickým studiím, reklamním agenturám, nakladatelstvím či výtvarníkům, tedy těm, kteří data připravují a chtějí je připravit barevně správně.
Prezentaci pořádá společnost Jan Smékal - standardizace.cz a Quentin spol. s r. o.
FotoExpo 2016
Národní dům na Vinohradech, Praha
Veletrh současné fotografie FotoExpo 2016 pro všechny profesionály a odborníky v oblasti fotografické techniky, fotografie, grafiky a tisku.
Společnost Quentin, spol. s r. o. zde prezentovala celé portfolio fotopapírů značky ILFORD (fotopapíry nejvyšší kvality Galerie Prestige, produkční fotopapíry Omnijet Studio) a také nejnovější fotografickou tiskárnu EPSON.
22.10.2016
Odborná prezentace MIS - informační systémy
Pražačka offices
Přednášející: Robert Petyt, EFI; Martin Novotný, GRAFIE CZ; Pavel Maňas, Quentin; Vít Kulka, GRAFIE CZ
18.10.2016
Seminář "Vše, co jste chtěli vědět o referenci Fogra51, ale báli jste se zeptat."
Impact Hub Praha
Nová tisková reference Fogra51 si nastoupila cestu do tiskáren a ke grafikům. Co vše s ní souvisí, jak na ni optimálně přejít, Jak kalibrovat tiskový stroj, digitální nátisk či monitor?
1. Jaký je hlavní problém v barevnosti tiskoviny? Nesoulad nátisku s reálným tiskem. Proč vzniká a jak jej řešit? Co to je Fogra51? Proč vznikla Fogra51? Souvislost s tiskovou normou ISO 12647-2. Kdy přejít na tuto referenci?
2. Definování postupu zavádění nové barevné reference Fogra51 do praxe – od ofsetového tisku až po grafické programy Adobe. Nové druhy měření M1 a jak na ně.
3. Zavádění Fogra51 do ofsetové tiskárny. Nové dávkování tiskové barvy, nové CIE Lab hodnoty z ISO normy. Kalibrace tiskového stroje na nové nárůstové křivky s jiným průběhem. Jak měřit tyto hodnoty v praxi? Jak pomoci zákazníkovi připravit nová tisková data?
4. Zavádění Fogra51 do systému digitálního nátisku. Nový druh proofovacího papíru s OBA komponenty. Nové kalibrace nátisku a nové verifikace. Nutnost měření M1. Nutnost náhledovacího světla D50.
5. Zavádění Fogra51 do náhledování na monitoru. Správná kalibrace monitoru – určení jasu, kontrastu, bílého bodu. Okolní světelné prostředí. Jaké je správné? Jaký náhledovací box používat? Jak náhledovat barvy ve Photoshopu a jak náhledovat v Acrobatu?
6. Zavádění Fogra51 do přípravy grafických CMYK dat. Jaký ICC profil použít? Kam jej uložit a jak jej nastavit v programech Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign, Acrobat). Jak v praxi používat ICC profily: přiřadit profil, vypustit profil, konvertovat do profilu atd. Vysvětlení činnosti ICC profilu při konverzích dat. Jakou metodu konverzí použít? Perceptuální či kolorimetrickou?
7. Zavádění Fogra51 do práce s přímými barvami. Korektní barevné chování a zobrazení Pantone barev, nalezení barevně optimální separace Pantone barev do CMYKu – postup Illustrator a ColorEditor.
8. Jak automatizovat barevné konverze RGB/CMYK či CMYK/CMYK v PDF datech. Jak omezovat nežádoucí soutisky barev v PitStopu? Kontroly dat a akce v PitStopu obecně.
Prezentaci pořádá společnost Jan Smékal - standardizace.cz a Quentin spol. s r. o.
21.9.2016
Setkání fotografů
KC Zahrada, Praha 4
Celorepublikový svátek pro všechny, kteří rádi fotí.
Prezentace fotopapírů ILFORD.
11.4.2016
Seminář "Měření pro nové reference Fogra51/52"
1.3.2016
Impact Hub Praha
1. Krátká teorie měření: Nové druhy měření (M0, M1, M2, M3), nové typy měření barevných odchylek (Delta E76, E94, ECMC, E2000, Delta H) a další. Proč jsou zavedeny tyto nové parametry?
2. Jak a co se měří v nové tiskové referenci Fogra 51 / 52? (Ta sice vychází z normy ISO 12647-2:2013, ale není s ní totožná). Jaká podložka? Jak změřit fluorescenci papíru (množství OBA)?
3. Reálné ukázky, jak měřit a vyhodnocovat výše popsané parametry na tiskovém archu. Ukázka práce s novým spektrálním fotometrem X-Rite eXact včetně napojení na další programy (Microsoft Excel, Alwan Print Standardizer / Verifier).
4. Praktické porovnání měření CIE Lab metodu M0 a M1: Praktické porovnání měření denzitometrických parametrů metodou M0, M1 a M3, jak moc se od sebe liší měření TVI těmito třemi metodami.
Prezentaci pořádá společnost Jan Smékal - standardizace.cz, Quentin spol. s r. o. ve spolupráci s X-Rite, Inc..
Fotoexpo 2015
Národní dům, Praha
Festival současné fotografie
Prezentace portfolia fotopapírů značky ILFORD řady Galerie Prestige. Absolutní novinka – produkční fotopapíry OMNIJET STUDIO
17.10.2015
Seminář "Praktické kalibrace ofsetového tisku, flexotisku a příprava na nové ISO normy"
Impact Hub Praha
1. Co udělat před kalibrací?
Jak si ověřit technický stav tiskového stroje. Jak zjistit homogenitu tisku, dublování, šablonování? Jak zajistit správné materiálové vybavení? Jak otestovat barevnou kvalitu tiskové barvy?
2. Čím se vybavit před kalibrací?
Jaké měřicí systémy si zajistit? Jak správně nastavit měřicí přístroje a další pomůcky? Co vyžaduje nová ISO norma? Ověření měřidel.
3. Jak zjistit dávkování tiskové barvy?
Jak provést kalibrační test. Jak zjistit správné dávkování tiskové barvy. Cílové hodnoty a tolerance. Příprava na zavedení nové ISO 12647-2 v roce 2016.
4. Jak se popasovat s nárůstem tiskového bodu?
Jak změřit hodnoty TVI (nárůst tiskového bodu). Jaká tisková škála, kolik škál? Jak vypočítat kompenzační křivky? Kdy křivky fungují a kdy ne? Jaký je cílový stav TVI? Jaké jsou tolerance? A co v roce 2016?
5. Co mi pomůže být rychlejší a přesnější?
Jak si pomoci při kalibracích speciálními programy? Ověření kvality kalibrace (verifikace shody s ISO normou). Jaké existují další postupy ověření barevné kvality (ISO 15339 a třídění tisku do kvalitativních skupin)?
6. Jak sledovat tiskovou kvalitu v čase?
Jak správně barvit tiskový arch, jak rozhodnout, zda je tisk korektní či ne? Jak na sledování kvality tisku v průběhu času? Jak evidovat tiskové parametry a jak upravovat kompenzační křivky, aby byly stále aktuální?
7. Lze se spolehnout na oko?
Nezapomenout na vizuální hodnocení kvality tisku. Jaké předlohy použít pro srovnání s tiskem? Jak si zajistit správné osvětlení? Jak a kdy funguje monitorový „soft proofing“? Nové ISO normy.
8. Perlička na závěr: a jak to udělat u přímých barev?
Jak toto aplikovat na přímé barvy? Jsou Pantone barvy standard? Měření Pantone barev, jejich míchání, papírové vs. digitální vzorníky - budoucnost Pantone Live.
8.10.2015