Je ochranný film na bázi vody, určený k ochraně a k vylepšení snímků natištěných na plátnech z řady Ilford Galerie Prestige plátno, stejně tak na další média určená pro tisk na inkoustových tiskárnách. Zvláště je určené pro udržení originálního nádechu barevných reprodukcí a textury originálního tisku.

Silná ochranná vrstva může být aplikována pomocí rotačního štětce nebo standardně štětcem přímo na tiskovinu. Ilford Galerie Canvas  Protect rovněž nabízí zvýšení odolnosti proti poškrábání a zabraňuje natrhnutí obrazu při natažení do rámu. Canvas Protect nemá vliv na strukturu, nádech nebo barvu tisknutého obrazu. Je dostupný v lesku, polomatný a matný. Neovlivňuje texturu, nádech média ani barvu výtisku.

  • Po vytištění doporučujeme nechat odležet výtisky nejméně 24 hodin před aplikací roztoku.
  • Před nalitím do zásobníku, protřepte láhev. Použijte štětec nebo ruční váleček k aplikaci.
  • Roztok naneste rovnoměrně po celém tisku do 3 minut. Nechte výtisk nejméně 60 minut schnout, tak aby byl suchý na dotek. Na rámování čekejte nejméně 4 – 5 hodin.
  • Pokud je třeba silnější povrchová vrstva, je možné aplikovat další nátěr po doschnutí prvotní vrstvy.
  • Canvas Protect je k dostání  v  lesklé, polomatné a matné povrchové úpravě, ale je možné je míchat dohromady a přizpůsobit si třeba úroveň lesku.
  • Doporučujeme předem vyzkoušet pro kontrolu požadovaného lesku a rovnoměrnost nátěru, protože se může lišit v závislosti na kombinaci plátna a roztoku pro nátěr.
  • V závislosti na typu plátna, může dojít k nerovnoměrnému nátěru roztoků matné a polomatné povrchové úpravy, kvůli rychlému vstřebávání. Doporučujeme zředit matnou úpravu polomatnou a nanést dvě vrstvy, je-li povrch náchylný k nerovnoměrnému nátěru. Druhý nátěr lze aplikovat hodinu po prvním nátěru.

pH

 

Neprůhlednost

7 - 8,5

 

Bílá tekutina

Podíl pevné složky

 

Měrná hmotnost

30 - 40 %

 

1,04 – 1,05

Stránky provozuje Quentin, spol. s r.o.,

Sokolovská 100/94, Praha 8

 

tel.: +420 233 355 585 | www.quentin.cz